OGÓLNOPOLSKI
konkurs choreograficzny
WarsawZAWIROWANIAdance 2017

Kontakt / Organizatorzy


Fundacja Scena Współczesna

ul. Wspólna 61/101

00-687 Warszawa

 tel. +48 790 555 979 

e-mail: wojtek.zawirowania@gmail.com

Dyrektor Konkursu

Włodzimierz Kaczkowski

 Włodzimierz Kaczkowski - dyrektor Teatru Tańca Zawirowania i Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania w Warszawie. 

Absolwent Wydziału Wiedzy o Teatrze w 1979 roku i Reżyserii Filmowej i Teatralnej gdzie otrzymał tytuł magistra w 1983 roku. Przez siedem lat był związany z teatrami w Warszawie i Krakowie jako reżyser teatralny.

Przygodę z tańcem rozpoczął 1987 roku gdzie wyreżyserował balet "Nienasycenie" wg Witkacego, a w Operze Narodowej w 1988 "Tylko raz w życiu " - historię Isadora Duncan . Obecnie w Teatrze Tańca Zawirowania reżyseruje większość spektakli, m.in: "Przytul mnie", "Zabij, jeśli kochasz", "W stronę światła ... z zawiązanymi oczami", "Nothing but the Blue",  "Niewinni marzyciele", "Zbliżenia".

 

Więcej

Jako prezes Fundacji Scena Współczesna powstałej w 2001 roku wspiera rozwój tańca współczesnego w Polsce i Europie , stara się ułatwić kontakty międzynarodowe i inicjuje wymianę międzynarodowych zespołów. Prowadzi warsztaty, organizuje konferencje i seminaria w skali lokalnej i międzynarodowej.

W 2004 roku pod auspicjami Fundacji powstał Teatr Tańca Zawirowania i w kilka lat stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych grup tanecznych w Polsce. W roli menedżera i producenta Kaczkowski kieruje powstawaniem nowych premier, organizuje międzynarodowe występy i projekty z artystami z całego świata. 

x

Jury

Jasmin Choidi

reprezentantka Dance Platform w Irlandii.

Więcej

Współzałożycielka Iseli-Chiodi Dance Company. Urodziła się w Argentynie w 1976 roku. W 1996 roku ukończyła  Taller de Danza de San Martin. Występowała z różnymi argentyńskimi choreografami, by następnie od 2001 roku rozpocząć karierę we Francji. Od 2006 roku mieszka w Irlandii, gdzie jako performerka i choreograf tworzy i pracuje. W 2016 roku ukończyła MA Festive Arts, First Class Honors (University of Limerick). Współpracowała m.in. z Mathilde Monnier, Fabrice Ramalingom, Patrice Barthes, Liz Roche, Helene Cathala. Od 2008 roku jest rezydentką Artist at Tipperary Dance Residency, gdzie opracowała kompleksowy program rezydencyjny we współpracy z Alexandre Iseli. Założyli wspólnie Iseli-Chiodi Dance Company i międzynarodowy festiwal tańca Tipperary Dance Platform.

x

Włodzimierz Kaczkowski

dyrektor Teatru Tańca Zawirowania i Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania w Warszawie. 

Więcej

Absolwent Wydziału Wiedzy o Teatrze i Reżyserii Filmowej i Teatralnej gdzie otrzymał tytuł magistra w 1983 roku. Przez siedem lat był związany z teatrami w Warszawie i Krakowie jako reżyser teatralny.Przygodę z tańcem rozpoczął w 1987 roku gdzie wyreżyserował balet „Nienasycenie” wg Witkacego a w Operze Narodowej. Jako prezes Fundacji Scena Współczesna powstałej w 2001 roku wspiera rozwój tańca współczesnego w Polsce i Europie, stara się ułatwić kontakty międzynarodowe i inicjuje wymianę międzynarodowych zespołów. Prowadzi warsztaty, organizuje konferencje i seminaria w skali lokalnej i międzynarodowej.W 2004 roku pod auspicjami Fundacji powstał Teatr Tańca Zawirowania i w kilka lat stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych grup tanecznych w Polsce. W roli menedżera i producenta Kaczkowski kieruje powstawaniem nowych premier, organizuje międzynarodowe występy i projekty z artystami z całego świata

x

Vadim Kasparov

reprezentant petersburskiego Open Look.

Więcej

Jest współzałożycielem Kannon Dance School w St. Petersburgu (1997). Kierownik Katedry współczesnej choreografii i terapii tańcem na Uniwersytecie w Lesgaft (2002–2006). Założyciel i menedżer projektów: Open Look Dance Festival, platforma Russian Look, Plastique of Word, DANCE 4 KIDS Festival, Cinemadance Festival, Tochka Otscheta Festiwal Danse we Francji.

x

Iwona Olszowska

tancerka, choreograf, nauczyciel tańca współczesnego. 

Więcej

Doświadczenia taneczne zdobywała w centrach tańca w Nowym Jorku oraz jako wolny słuchacz na Uniwersytetach George Mason w Waszyngtonie w Alabamie i w Calgary, warsztatach organizowanych przez Śląski Teatr Tańca, Centrum Animacji Kultury oraz na festiwalach tańca w Polsce. Swoją karierę taneczną rozpoczęła w latach osiemdziesiątych w studenckim teatrze tańca „Kontrast”. Obok niej, pierwsze kroki na swojej twórczej drodze stawiały tam m.in. Marta Pietruszka i Katarzyna Skawińska. Współzałożycielka – wraz z Martą Pietruszką – Eksperymentalnego Studia Tańca EST (1989). Jeszcze pod koniec lat osiemdziesiątych organizowano tam warsztaty z podstaw techniki Limona oraz analizy ruchu Rudolfa Labana. Od 1989 roku kierownik artystyczny EST-u, realizującego obecnie projekty improwizacji strukturalnej, lecture-performance site-specific.Tworzy cykl Obszar tańca w Teatrze BARAKAH.

Tworzy spektakle autorskie, solowe, choreografie dla zespołu EST, a także dla Polskiego Teatru Tańca. Realizowała także ruch sceniczny dla teatrów dramatycznych (min. dla Teatru Rozmaitości w Warszawie, Narodowego Teatru Starego i Teatru im. Julisza Słowackiego w Krakowie). Prowadziła coachingi zakończone pokazami, m.in. Pan European Art. Laboratory w Willi  Decjusza, kilkakrotnie  Falling After Paxton w Toruniu, łodzi, Bialymstoku, Wrocławiu.

Brała udział w  projektach z Pracownią Fizyczną (Zdarzenia oraz wystawa w MS2  w Lodzi Przyjdźcie, pokażemy wam, co robimy,. O improwizacji tańca),  Renatą Piotrowską (Unknown), Martą Pietruszką i Andrzejem Sadowski (B&B),  Marcinem Janusem, Magdą Przybysz (Serce zRozum), oraz w projektach międzynarodowych:  Liz Lerman Dance Exchange, Bliskość  Risy Jaroslow, Aurora Maidy Withers, Ocean Miasta  Pierre'a Deloche'a, Just say it  Michaela Schumachera, Samples project (projekt polsko-rumuńśki z EST.

Jako tancerka tańczy solowo, oraz z EST ostatnio również w przestrzeniach alternatywnych, improwizacje strukturalne, m.in. lecture performancesSerce zRozumBones Mind Moving – Moving Bones Mind, Falling after Paxton z EST/Hurtownią Ruchu, oraz site-specific z EST/Płaczące krzesła – Plac Bohaterów GettaTramwaj zwany podążaniemAutoshowDziwne Nie_pokoje  oraz Jackiem Owczarkiem  projekt And we will dance together.

 

Członkini Komisji Artystycznej Polskiej Platformy Tańca 2014. Pedagog kursów instruktorskich, studiów zaocznych na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi oraz warsztatów tańca i festiwali kontakt improwizacji w Polsce i za granicą (m.in. Ukraina, Anglia, Rosja, Mołdawia, Niemcy, Włochy, Portugalia). Przez 8 lat uczyła studentów Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Obecnie uczy także w Hurtowni Ruchu oraz w „Kontakcie. Przestrzeni ruchu i tańca” w Krakowie.

x